libexif - en to ms translation catalogue (327 entries)

en: %i bytes undefined data
ms: %i bait data tidak ditakrif

en: %i bytes unsupported data type
ms: %i bait jenis data tidak disokong

en: 2nd-curtain sync used
ms: Segerak langsir-kedua digunakan

en: 2x2 matrix (clockwise)
ms: matriks 2x2 (arah jam)

en: AE Bracket Value
ms: Nilai Pendakap AE

en: AE Bracketing
ms: Pendakapan AE

en: AE Setting
ms: Tetapan AE

en: AE lock
ms: Kunci AE

en: AE lock + exposure compensation
ms: Kunci AE + imbangan dedahan

en: AF Point
ms: Titik AF

en: AI focus AF
ms: AI fokus AF

en: Action
ms: Tindakan

en: Add, correct and remove entries to get EXIF data that follows the specification.
ms: Tambah, betul dan buang masukan untuk dapatkan data EXIF yang mengikuti spesifikasi.

en: Adobe RGB
ms: RGB Adobe

en: All
ms: Semua

en: Aperture
ms: Bukaan

en: Aperture priority
ms: Keutamaan bukaan

en: Aquarium
ms: Akuarium

en: Auto
ms: Oto

en: Auto AF point selection
ms: Pemilihan titik AF sendiri

en: Auto ISO
ms: ISO Automatik

en: Auto Rotate
ms: Putar Sendiri

en: Auto bracket
ms: Pendakap Oto

en: Auto exposure
ms: Dedahan Oto

en: Auto high
ms: Auto tinggi

en: Auto white balance
ms: Imbangan putih auto

en: Auto, red-eye reduction
ms: Oto, Pengurangan mata-merah

en: Auto-selected
ms: Dipilih-sendiri

en: Av-priority
ms: Keutamaan-Av

en: Average
ms: Purata

en: Beach
ms: Pantai

en: Black & white
ms: Hitam & putih

en: Bottom to top
ms: Bawah ke atas

en: Bottom-left
ms: Kiri-bawah

en: Bottom-right
ms: Kanan-bawah

en: Bulb Duration
ms: Jangka Hayat Mentol

en: Byte
ms: Bait

en: Camera Type
ms: Jenis Kamera

en: Center
ms: Tengah

en: Center-right
ms: Kanan-tengah

en: Center-weighted average
ms: Purata pemberat-pusat

en: Centered
ms: Ditengahkan

en: Centimeter
ms: Sentimeter

en: Chunky format
ms: Format berdempak

en: Close
ms: Tutup

en: Close view
ms: Paparan dekat

en: Cloudy
ms: Mendung

en: Cloudy weather
ms: Cuaca mendung

en: Co-sited
ms: Laman-bersama

en: Color Information
ms: Maklumat Warna

en: Color Tone
ms: Ton Warna

en: Color accent
ms: Aksen warna

en: Color sequential area sensor
ms: Penderia kawasan jujukan berwarna

en: Color sequential linear sensor
ms: Penderia linear jujukan berwarna

en: Color swap
ms: Silih warna

en: Compact
ms: Padat

en: Continuous
ms: Berterusan

en: Continuous, high
ms: Berterusan, tinggi

en: Continuous, low
ms: Berterusan, rendah

en: Continuous, speed priority
ms: Berterusan, keutamaan kelajuan

en: Contrast
ms: Beza jelas

en: Cool white fluorescent
ms: Pendaflor Putih Menyejuk

en: Creative
ms: Kreatif

en: Custom
ms: Tersendiri

en: Custom 1
ms: Tersendiri

en: Custom 2
ms: Tersendiri 2

en: Custom Functions
ms: Fungsi Suai

en: Custom process
ms: Proses suai

en: Daylight
ms: Cahaya Siang

en: Daylight fluorescent
ms: Pendaflor Siang

en: Debugging information
ms: Maklumat nyahpijat

en: Debugging information is available.
ms: Maklumat nyahpijat disediakan

en: Default
ms: Asalan

en: Deflate/ZIP compression
ms: Pemampatan Deflate/ZIP

en: Digital Zoom
ms: Zum Digital

en: Digital macro
ms: Makro digital

en: Directly photographed
ms: Difoto secara langsung

en: Display Aperture
ms: Bukaan Paparan

en: Distant
ms: Jauh

en: Distant view
ms: Paparan jauh

en: Do not change maker note
ms: Jangan ubah nota pembuat

en: Drive Mode
ms: Mod Pacu

en: EOS high-end
ms: EOS atasan

en: EOS mid-range
ms: EOS pertengahan

en: EXIF header not found.
ms: Kepala EXIF tidak dijumpai

en: EXIF marker not found.
ms: Penanda EXIF tidak dijumpai

en: Easy Shooting Mode
ms: Mod Pengambilan Mudah

en: Easy shooting
ms: Penangkapan mudah

en: Economy
ms: Ekonomi

en: Evaluative
ms: Penilaian

en: Exif Version %d.%d
ms: Versi Exif %d.%d

en: Exposure Compensation
ms: Pemampasan Dedahan

en: Exposure Mode
ms: Mod Dedahan

en: Exposure Time
ms: Masa Dedahan

en: Exposure compensation
ms: Imbangan dedahan

en: External
ms: Luaran

en: External 1
ms: Luaran 1

en: External 2
ms: Luaran 2

en: External 3
ms: Luaran 3

en: External flash
ms: denyar luaran

en: FP sync enabled
ms: Segerak FP dibenarkan

en: FP sync used
ms: Segerak FP digunakan

en: Faithful
ms: Kepercayaan

en: Far range
ms: Julat jauh

en: Fast shutter
ms: Pengatup pantas

en: Fine
ms: Halus

en: Fine weather
ms: Cuaca baik

en: Fireworks
ms: Bunga Api

en: Firmware Version
ms: Versi Perisian Tegar

en: Fixed
ms: Tetap

en: Flash
ms: Denyar

en: Flash Activity
ms: Aktiviti Denyar

en: Flash Details
ms: Perincian Denyar

en: Flash Mode
ms: Mod Denyar

en: Flash did not fire
ms: Denyar tidak dinyalakan

en: Flash did not fire, auto mode
ms: Denyar tidak dinyalakan, mod auto

en: Flash did not fire, auto mode, red-eye reduction mode
ms: Denyar tidak dinyalakan, mod auto, mod pengurangan mata-merah

en: Flash fired
ms: Denyar dipancarkan

en: Flash fired, auto mode
ms: Denyar dinyalakan, mod auto

en: Flash fired, auto mode, red-eye reduction mode
ms: Denyar dinyalakan, mod auto, mod pengurangan mata-merah

en: Flash fired, auto mode, return light detected
ms: Denyar dinyalakan, mod auto, cahaya kembali dikesan

en: Flash fired, auto mode, return light not detected
ms: Denyar dinyalakan, mod auto, cahaya kembali tidak dikesan

en: Flash fired, red-eye reduction mode
ms: Denyar dinyalakan, mod pengurangan mata-merah

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light detected
ms: Denyar dinyalakan, mod pengurangan mata-merah, cahaya kembali dikesan

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light not detected
ms: Denyar dinyalakan, mod pengurangan mata-merah, cahaya kembali tidak dikesan

en: Flash off
ms: Denyar dimatikan

en: FlashPix Version 1.0
ms: FlashPix Versi 1.0

en: FlashPix Version 1.01
ms: FlashPix Versi 1.01

en: Fluorescent
ms: Pendarflour

en: Focal Length
ms: Jarak Fokus

en: Focal Plane X Size
ms: Saiz Satah Fokus X

en: Focal Plane Y Size
ms: Saiz Satah Fokus Y

en: Focal Type
ms: Jenis Muka

en: Focal Units per mm
ms: Unit Fokus per mm

en: Focus Distance Lower
ms: Jarak Fokus Bawah

en: Focus Distance Upper
ms: Jarak Fokus Atas

en: Focus Mode
ms: Mod Fokus

en: Focus Range
ms: Julat Fokus

en: Foliage
ms: Dedaun

en: Follow specification
ms: Ikut spesifikasi

en: Full
ms: Penuh

en: Full auto
ms: Auto penuh

en: Grayscale
ms: Skala kelabu

en: Hard
ms: Keras

en: High
ms: Tinggi

en: High gain down
ms: Gandaan tinggi turun

en: High gain up
ms: Gandaan tinggi naik

en: High saturation
ms: Kepekatan tinggi

en: Highest
ms: Tertinggi

en: Ignore unknown tags
ms: Abai tag yang tidak diketahui

en: Ignore unknown tags when loading EXIF data.
ms: Abai tag yang tidak diketahui bila memuatkan data EXIF.

en: Image Number
ms: Nombor Imej

en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Image Stabilization
ms: Penstabilan Imej

en: Image Type
ms: Jenis Imej

en: Inch
ms: Inci

en: Indoor
ms: Dalam bangunan

en: Infinity
ms: Infiniti

en: Internal
ms: Dalaman

en: Invalid format '%s', expected '%s'.
ms: Format '%s' tidak sah, menjangkakan '%s'.

en: Invalid number of components (%i, expected %i or %i).
ms: Bilangan komponen tidak sah (%i, sepatutnya %i atau %i).

en: Invalid number of components (%i, expected %i).
ms: Bilangan komponen tidak sah (%i, sepatutnya %i).

en: JPEG compression
ms: Pemampatan JPEG

en: Kids & pets
ms: Kanak-kanak & haiwan peliharaan

en: LZW compression
ms: Pemampatan LZW

en: Landscape
ms: Landskap

en: Large
ms: Besar

en: Left
ms: Kiri

en: Left to right
ms: Kiri ke kanan

en: Left-bottom
ms: Kiri-bawah

en: Left-center
ms: Tengah-kiri

en: Left-right
ms: Kanan-kiri

en: Left-top
ms: Kiri-atas

en: Lens Type
ms: Jenis Kanta

en: Long
ms: Panjang

en: Long Focal Length of Lens
ms: Panjang Fokus Panjang Kanta

en: Long shutter
ms: Pengatup panjang

en: Low
ms: Rendah

en: Low gain down
ms: Gandaan rendah turun

en: Low gain up
ms: Gandaan rendah naik

en: Low saturation
ms: Kepekatan rendah

en: Lowest
ms: Terendah

en: Macro
ms: Makro

en: Macro Mode
ms: Mod Makro

en: Manual
ms: Secara Manual

en: Manual AF point selection
ms: Pemilihan titik AF manual

en: Manual Flash Output
ms: Output Denyar Manual

en: Manual exposure
ms: Dedahan Manual

en: Manual focus
ms: Fokus manual

en: Manual temperature (Kelvin)
ms: Suhu Manual (Kelvin)

en: Manual white balance
ms: Imbangan putih manual

en: Maximal Aperture
ms: Bukaan Maksimum

en: Measured EV
ms: EV Terukur

en: Medium
ms: Sederhana

en: Medium 1
ms: Sederhana 1

en: Medium 2
ms: Sederhana 2

en: Medium 3
ms: Sederhana 3

en: Metering Mode
ms: Mod Pemeteran

en: Middle range
ms: Julat sederhana

en: Minimal Aperture
ms: Bukaan Minimum

en: Monochrome
ms: Monokrom

en: Movie
ms: Cereka

en: Multi spot
ms: Bintik berbilang

en: My color data
ms: Data warna saya

en: My colors
ms: Warna saya

en: N/A
ms: Tidak tersedia

en: ND Filter
ms: Penapis ND

en: Night
ms: Malam

en: Night scene
ms: Adegan malam

en: Night snapshot
ms: Petikan malam

en: No AE
ms: Tiada AE

en: No flash
ms: Tanpa denyar

en: No flash function
ms: Tiada fingsi denyar

en: None
ms: Tiada

en: None (MF)
ms: Tiada (MF)

en: Normal
ms: Biasa

en: Normal AE
ms: AE Biasa

en: Normal mono
ms: Mono Normal

en: Normal process
ms: Proses biasa

en: Normal program
ms: Program Normal

en: Not defined
ms: Tak Ditakrifkan

en: Not enough memory
ms: Ingatan tidak mencukupi

en: Not known
ms: Tidak diketahui

en: Off
ms: Dimatikan

en: On
ms: Dihidupkan

en: On (shot 1)
ms: Hidup (syot 1)

en: On (shot 2)
ms: Hidup (syot 2)

en: On (shot 3)
ms: On (syot 3)

en: On, red-eye reduction
ms: Aktif, pengurangan mata merah

en: On, shot only
ms: On, syot sahaja

en: One-chip color area sensor
ms: Penderia kawasan warna satu-cip

en: One-shot AF
ms: AF Satu-syot

en: Other
ms: Lain-lain

en: Owner Name
ms: Nama Pemilik

en: PackBits compression
ms: Pemampatan PackBits

en: Palette
ms: Palet

en: Pan focus
ms: Fokus pan

en: Panorama Direction
ms: Arah Panorama

en: Panorama Frame
ms: Bingkai Panorama

en: Partial
ms: Separa

en: Pattern
ms: Corak

en: Photo Effect
ms: Kesan Foto

en: Picture Style
ms: Gaya Gambar

en: Planar format
ms: Format planar

en: Portrait
ms: Potret

en: Postcard
ms: Poskad

en: Quality
ms: Kualiti

en: Rational
ms: Rasional

en: Record Mode
ms: Mod Rakaman

en: Red-eye reduction
ms: Pengurangan mata-merah

en: Reserved
ms: Simpanan

en: Reversed mono
ms: Mono terbalik

en: Right
ms: Kanan

en: Right to left
ms: Kanan ke kiri

en: Right-bottom
ms: Kanan-bawah

en: Right-top
ms: Kanan-atas

en: Rotate 180
ms: Putar 180

en: Rotate 270 CW
ms: Putar 270 IJ

en: Rotate 90 CW
ms: Putar 90 IJ

en: Rotated by software
ms: Diputar menggunakan perisian

en: Saturation
ms: Penepuan

en: Sea level
ms: Aras laut

en: Sea level reference
ms: Rujukan Aras laut

en: Self-timer
ms: Pemasa-kendiri

en: Sequence Number
ms: Bilangan Jujukan

en: Serial Number
ms: Nombor Siri

en: Settings (First Part)
ms: Tetapan (Bahagian Pertama)

en: Settings (Second Part)
ms: Tetapan (Bahagian Kedua)

en: Shade
ms: Lorek

en: Sharpness
ms: Kejelasan

en: Sharpness Frequency
ms: Frekuensi Kejelasan

en: Short
ms: Pendek

en: Short Focal Length of Lens
ms: Panjang Fokus Pendek Kanta

en: Shutter priority
ms: Keutamaan pengatup

en: Single
ms: Tunggal

en: Size of data too small to allow for EXIF data.
ms: Saiz data terlalu kecil untuk membenarkan data EXIF.

en: Slow shutter
ms: Pengatup perlahan

en: Slow synchro
ms: Segerak perlahan

en: Small
ms: Kecil

en: Smooth
ms: Lancar

en: Snow
ms: Salji

en: Soft
ms: Lembut

en: Sports
ms: Sukan

en: Spot
ms: Titik

en: Standard
ms: Piawai

en: Standard light A
ms: Cahaya piawai A

en: Standard light B
ms: Cahaya piawai B

en: Standard light C
ms: Cahaya piawai C

en: Still image
ms: Imej Kaku

en: Sunny
ms: Cerah

en: Super macro
ms: Makro super

en: Superfine
ms: Sangat-halus

en: Target Aperture
ms: Bukaan Sasaran

en: Target Exposure Time
ms: Masa Dedahan Sasaran

en: The tag '%s' contains data of an invalid format ('%s', expected '%s').
ms: Tag '%s' mengandungi data berformat tidak sah ('%s', dijangka '%s').

en: Three-chip color area sensor
ms: Penderia kawasan warna tiga-cip

en: Tone Curve
ms: Lengkuk Tona

en: Top to bottom
ms: Atas ke bawah

en: Top-left
ms: Kiri-atas

en: Top-right
ms: Kanan-atas

en: Trilinear sensor
ms: Penderia trilinear

en: Tv-priority
ms: Keutamaan-Tv

en: Two-chip color area sensor
ms: Penderia kawasan warna dua-cip

en: Uncalibrated
ms: Tidak ditentukur

en: Uncompressed
ms: Tidak dimampatkan

en: Underwater
ms: Dalam air

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Unknown Exif Version
ms: Versi Exif tidak diketahui

en: Unknown FlashPix Version
ms: FlashPix Versi Tidak Diketahui

en: Unknown encoding.
ms: Pengekodan tidak diketahui.

en: Unsupported JIS string
ms: Rentetan JIS tidak disokong

en: Unsupported UNICODE string
ms: Rentetan UNIKOD tidak disokong

en: User def. 1
ms: Takr. Pengguna 1

en: User def. 2
ms: Takr. Pengguna 2

en: User def. 3
ms: Takr. Pengguna 3

en: Very close
ms: Sangat dekat

en: Vivid
ms: Terang

en: White Balance
ms: Imbangan Putih

en: White fluorescent
ms: Pendaflor Putih

en: Widescreen
ms: Skrin Lebar

en: With strobe
ms: Dengan strobe

en: Without strobe
ms: Tanpa strobe

en: Yes
ms: Ya

en: Zoom
ms: Perbesar

en: Zoom Source Width
ms: Lebar Sumber Zum

en: Zoom Target Width
ms: Lebar Sasaran Zum

en: in
ms: dalam
